Menu

Współpraca

Zapraszamy na odjechane studenckie wyjazdy:)

Mapa i plan
Ramowy plan wyjazdu

Wyprawa 2009 „Powiew Pustyni”

TurcjaSyria - Jordania

 

Dzień 1

Godzina 6.30 zbiórka na Placu Politechniki Warszawskiej. Zapakowanie się w nasz wesoły autokar. 7.00 Wyjazd na wyprawę... Jazda przez Słowację, Węgry, Serbię w kierunku Bułgarii. W trakcie jazdy oczywiście nie zabraknie integracji i wspólnej zabawy.

Dzień 2

Rano przyjazd do stolicy Bułgarii – Sofii. Zwiedzanie w ciągu dnia, wieczorem imprezujemy oczywiście kosztując znanego bułgarskiego wina o takiej samej nazwie jak stolica tego kraju. Nocleg w Sofii .

Alternatywa: 9 godzin postoju i zwiedzanie Sofii, nocny przejazd do Istambułu i  rano jesteśmy na miejscu.

Dzień 3

6.00 – wiem, że ból, ale pobudka, śniadanie i o 7.00 wyjazd z Sofii w kierunku Istambułu. Wieczorem przyjazd do dawnej stolicy Turcji, zakwaterowanie i wypad na nocne zwiedzanie miasta połączone z zahaczeniem o jeden z klubów po stronie europejskiej. Nocleg w Istambule

Dzień 4

Rano o 8.00 wyjazd w kierunku granicy Syryjskiej. Przejazd koło stolicy Turcji – Ankary. Kontynuacja jazdy w kierunku Syrii, nocleg w autokarze.

Dzień 5

O świcie przekroczenie granicy syryjskiej i rano przyjazd do Aleppo, zakwaterowanie, krótki odpoczynek i wyruszenie na zwiedzanie miasta. Jeżeli czas pozwoli to po drodze zobaczymy ruiny słupa św. Tomasza Słupnika. Nocleg w Aleppo.

Dzień 6

Około południa wyjazd do Apamey i Umarłych Miast, przejazd do Hamy, wieczorne zwiedzanie. Nocleg w Hamie.

Dzień 7

Rano zwiedzanie Hamy i wyjazd do zamku Krzyżowców Krak des Chevalierus. Jeżeli starczy czasu wyjazd nad Morze Śródziemne. Powrót do Hamy lub Homs. Nocleg Hama lub Homs.

Dzień 8

7.00 Wyjazd w kierunku Palmiry. Całodzienne zwiedzanie. Nocleg w Palmirze.

Dzień 9

Wyjazd o 8.00 do Maluly, kilkugodzinne zwiedzanie, a potem przejazd do Damaszku. Zakwaterowanie i wyruszenie na miasto. Nocleg w Damaszku.

Dzień 10

Całodzienne zwiedzanie Damaszku. Nocleg w Damaszku.

Dzień 11

Wyjazd o 8.00 do Bosry, zwiedzanie. Około południa przekroczenie granicy z Jordanią. Przejazd do miasta Jeresh, zwiedzanie następnie do Ammanu. Nocleg w Ammanie.

Dzień 12

Rano wyjazd nad Morze Martwe. Kąpiele w tym niezwykłym miejscu. Przejazd do wodopadów Wadi Mujib gdzie również będzie możliwość się zmoczyć oraz zobaczyć malowniczy jordański Wielki Kanion. Powrót do Ammanu, nocleg w Ammanie.

Dzień 13

Pobyt w Ammanie do 12.00 przejazd na Górę Nebo – podziwianie widoków rozpościerających się z wierzchołka. Przejazd do Karak – zwiedzanie zamku Krzyżowców. Około 17 przyjazd do Wadi Mussa (Petry). Nocleg w Petrze.

Dzień 14

Całodzienne zwiedzanie Petry, wieczorem przejazd do Aquaby. Nocleg w Aquabie.

Dzień 15

Plażowanie w Aquabie, nurkowanie wśród raf koralowych. Nocleg w Aquabie.

Dzień 16

7.00 wyjazd do Wadi Rum. Safari, nocleg na pustynii.

Dzień 17

7.00 wyjazd w kierunku Syrii. Wieczorem przyjazd do Aleppo. Nocleg w Allepo.

Dzień 18

Rano wyjazd do Istambułu. Przejazd przez Kapadocję (godzina – dwie przerwy na podziwianie księżycowego krajobrazu tego miejsca wpisanego na listę UNESCO.) Nocny przejazd.

Dzień 19

Przyjazd do Istambułu w późnych godzinach porannych. Całodzienne zwiedzanie miasta. Nocleg w Istambule.

Dzień 20

Rano wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd.

Dzień 21

Przyjazd do Budapesztu w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta, wizyta na słynnych termach. Wieczorem wyjazd w kierunku Warszawy.

Dzień 22

Przyjazd do Warszawy w godzinach porannych. Zakończenie imprezy

Uwaga: Jest to tylko ramowy plan, więc mogą nastąpić pewne zmiany i pewnie nastąpią:)


galLogo

Newsletter


Dołącz do nas:

| Mapa strony | Wersja do druku | Wyślij wiadomość

Opublikowane materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.